Klasa 1: Ćwiczenia w słuchaniu, rozumieniu tekstu i mówieniu


 


Pozycja ta posiada dwie cześci:
I - Kolorowy słowniczek i ćwiczenia w mówieniu
II - Treści wychowawcze, jako ćwiczenie w słuchaniu i rozumieniu treści.
Ćwiczenia w słuchaniu i rozumieniu tekstu są zbiorem pięknych, wychowawczych opowiadań o codziennym życiu rodziny, z jej radościami i kłopotami. W tym domu dzieci - Maja i Kuba, kot Lolo i pies Zuzia czują się kochani i bezpieczni. Dobre rady babuni uczą dzieci poprawnych zachowań i krystalizują w nich piękne wartości, tak ważne w ich przyszłym życiu. Opowiadania mają nieco szerszy zakres leksykalny, ale nie powodują zaburzeń w ogólnym rozumieniu treści. Mogą być czytane zarówno na lekcjach jak i w domu do poduszki.
Ćwiczenia w mówieniu opierają się na materiale słowniczka obrazkowego, zawierającego obszerny zakres słów, będących nazwami rzeczy, osób /ich cech i czynności/ zwierząt i roślin, w konkretnych sytuacjach, i naturalnym środowisku. Obrazy wzbudzają w dziecku ciekawość i skłaniają je do spontanicznego wypowiadania się.
Praca ze słowniczkiem jest dla dziecka przyjemną zabawą w spostrzeganie, wyszukiwanie, nazywanie i opisywanie. Daje wspaniałą możliwość do naturalnego poszerzania zasobu słownictwa.

 
WSTĘP · AUTORKA · HISTORIA · KATALOG · KONTAKT · LINKI